OCAK AYINDA FARK YARATIN

 

VEGAN SEÇİMLER İLE FARK YARATMAK

Ocak ayına hepimiz temiz bir sayfa ile başlıyoruz. Önümüzde, kendimiz ve dünya için daha iyisini yapma şansıyla dolu yepyeni bir yıl var. Siz de büyük bir etkiye sahip olabilecek küçük seçimler yaparak yeni bir yıla başlayın. Vegan bir yaşam tarzına öncelik vermenin karbon ayak izinizi nasıl azaltabileceğini ve yıl boyunca dünyaya verdiğimiz değeri artırmaya yardımcı olabilecek farklı önerileri paylaşacağız.

 

 

VEGAN GÜZELLİK

 

Saç, cilt ve vücut bakımı koleksiyonlarımızın tamamı artık %100 vegan formüllerle üretilmektedir; hayvan ve hayvan kaynaklı içerik içermez. Ürünlerimiz aynı zamanda içinde yaşadığımız dünyaya değer verme misyonumuzu da ifade eder: Aveda ürünleri %100 hayvan dostudur ve hayvanlar üzerinde hiç test yapmadık ve başkalarından bizim adımıza yapmalarını asla istemedik.

 

PERFORMANSTAN ÖDÜN VERMENİZE GEREK YOK

 

Yüksek performanslı saç bakımı ve vegan formüller arasında seçim yapmak zorunda kalmanıza gerek yok. Bu nedenle, minimum %90 doğal olarak* elde edilen, %100 vegan ve yüksek performanslı formüller kullanıyoruz. Kullandığınız her ürün, İhtiyacınız olan sonuçları sunmak için özenle tasarlanmıştır. Botanical Repair bitkisel onarım serisinden Nutriplenish süper besin kaynaklı nemlendirmeye kadar, vegan saç bakımı koleksiyonlarımız canlı, güçlü ve nemlendirilmiş saçlar sunar.

 

Günlük rutininiz için vegan saç ürünlerini seçmek, kendinizi güçlü hissetmenize ve dünya üzerindeki etkinizi azaltmanıza yardımcı olabilecek basit bir seçimdir. Dünyanın geleceği sizin ellerinizde. Yapacağınız seçimler, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için büyük önem taşıyor. 

 

VEGAN HAREKETİNE DESTEK VERİN

 

Ocak ayında vegan seçimleri teşvik etmek için global bir girişim olan Veganuary hareketini gururla destekliyoruz. Kâr amacı gütmeyen Veganuary, Ocak ayında ve yılın geri kalanında insanlara vegan olma konusunda ilham veren dünyanın en büyük vegan hareketi.

 

Bitkisel öğünlere geçiş, karbon ayak izinizi önemli ölçüde azaltarak çevre üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Veganuary'ye göre, sadece bir ay boyunca vegan olan herkes 152.207 litre su, 30 hayvanın hayatını, 286 gram zararlı karbondioksit emisyonunu ve 278 metrekare ormanı kurtaracak. Tek bir seçimin bile böyle inanılmaz pozitif etki yaratmasını söylemek çok ilham verici!

 

Veganuary vegan beslenmenin aynı zamanda kendimizi daha zinde ve iyi hissetmemize yardımcı olabileceğini söylüyor. Veganuary lezzetli yemek planları, vegan tarifler ve yol boyunca size rehberlik edecek yararlı ipuçları ile vegan harekete katılmayı daha da kolaylaştırıyor. Böylesine önemli bir hareketi desteklemekten heyecan duyuyoruz.

 

Yeni yıla vegan seçimler ile başlamak ve Veganuary'ye kaydolmak için tıklayın.**

 

Hepimiz gezegenimizle anlamlı ilişkiler kurduğumuzda,
onu korumak da alışkanlığımız haline gelir.

 

 

Dünya sizin ellerinizde

 

Çevresel dönüşüme katkıda bulunmanın bir çok yolu var. Siz de kendi değerleriniz ile uyumlu kar amacı gütmeyen farklı organizasyonlara destek verebilirsiniz. Tercih ettiğiniz markaların yenilenebilir enerji, geri dönüştürülebilir ambalajlar veya sorumlu kaynak kullanımı ile sürdürülebilirliğe öncelik verip vermediklerini öğrenmek için iş uygulamalarını araştırın.

 

Moda söz konusu olduğunda kenevir, keten ve %100 organik pamuk gibi çevre dostu kumaşları tercih edin veya vintage ve ikinci el giyim mağazalarından alışveriş yapın. Bulabileceğiniz şaşırtıcı parçalara şaşırabilirsiniz. Ve son olarak, dünyaya daha derinden bağlı olduğumuzu hissetmek için doğada zaman geçirin.

 

 

 

*Bitkilerden, petrol dışı minerallerden veya sudan.

**Bu bağlantıyı tıklayarak https://veganuary.com/en-us/partner/aveda/ adresinden daha fazla bilgi edinin.