Aveda is certified by B Corporation

Her zaman yüksek sorumluluk standartlarımız oldu.

Şimdi, toplam çevresel ve sosyal etkimiz, sorumluluğumuz ve şeffaflığımız, kâr amacı gütmeyen küresel bir kuruluş tarafından doğrulandı.

Gezegene ve üzerinde yaşayanlara özen gösterir
1978'den beri

Certified B Corporation are purpose-driven and believe in using business to create benefits for everyone.

B CORP NEDİR?

B Corporpations™ Sertifikalı kuruluşlar amaç odaklıdır ve işi herkes için fayda sağlayacak şekilde kullanmaya inanırlar. B Corps, dünyanın dört bir yanındaki şirketleri olumlu yönde etkilemek için çalışan bağımsız, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan B Lab™ tarafından onaylanmıştır.

For over 40 years, we've worked to set an example for environmental leadership and responsibility.

NEDEN B CORP?

40 yılı aşkın bir süredir çevresel liderlik ve sorumluluk konusunda örnek olmak için çalışıyoruz. Bir B Corp olarak, işi iyilik için bir güç olarak kullanan insanların küresel hareketini yönlendirmeye yardımcı olan benzer düşünen liderlerden oluşan bir gruba katıldık.

We completed the B Impact Assessment, which measured our entire environmental and social impact.

B CORP SERTİFİKASI NASIL ÇALIŞIR

Süreç titizdir. Tüm çevresel ve sosyal etkimizi ölçen B Etki Değerlendirmesini tamamladık. Bu, kapsamlı dokümantasyon ve yerinde denetim gerektirdi; ilerlemek için en az 80 puana ihtiyaç vardı.

Toplum yararına çalışan bir şirkete dönüşerek insanlara ve gezegene olan sözlerimizi de pekiştirdik.

Every three years, we must go through the certification process to maintain our B Corp status.

NASIL DENETLENECEĞİZ?

B Corp statümüzü korumak için her üç yılda bir sertifikasyon sürecinden geçmeliyiz. Şeffaflık için, etki değerlendirmemiz aşağıda ve B Corp profilimizde halka açıktır.


Ek olarak, bir B Corp ve kamu yararına çalışan bir şirket olarak, kararlarımızın çalışanlarımız, topluluklarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve çevre üzerindeki etkisini dikkate almamız gerekmektedir.

Aveda's overall B Impact Score is 89.6

Toplam B Etki Skorumuz

Aveda is certified by B Corporation

Paydalara göre skorlarımız
                                       
 

Yönetim  15.7

Yönetim, etik, şeffaflık ve çevresel ve sosyal etki çalışmalarımızı değerlendirir. Ayrıca, karar verirken ilgili tüm paydaşları resmi olarak dikkate alma ve misyonumuzu koruma becerimizi de ölçer. Ekolojik hedeflere ve kar hedeflerine karşılıklı olarak ulaşılabileceğine dair uzun süredir devam eden (40+ yıllık) inancımızı pekiştirmek için, bir Kamu Yararı Şirketi olan B Lab'a dönüştük, bu, "görevimizin kilitlendiği" anlamına geliyor.
 

Çalışanlar 22.9

Bu payda, çalışanlarımızın finansal güvenliğine, sağlığına, emniyetine, kariyer gelişimine ve memnuniyetine olan katkılarımızı değerlendirmektedir. İşyeri esnekliği, bir iş/yaşam yardım programına 7/24 erişim, 401(k) eşleştirme, güçlü sağlık ve güvenlik uygulamaları ve 20 haftalık tam ücretli ebeveyn izni, çalışanlarımıza destekleyici bir ortam sağlama yollarımızdan birkaçıdır.

 

Toplum 21.6

Bu, faaliyet gösterdiğimiz, yaşadığımız ve kaynak sağladığımız alanlarla olan ilişkimizi ve bu alanlar üzerindeki etkimizi ölçer. İçeriklerimizi tedarik ettiğimiz topluluklarda sosyal ve çevresel programlar oluşturmanın yanı sıra Blockchain programımız aracılığıyla tedarik zinciri şeffaflığının ilerlemesine yardımcı oluyoruz.

 

Temiz su sağlama ve koruma taahhüdümüz, 1999'dan bu yana yerel ve küresel topluluklar için 69 milyon doları aştı. 1989'da Ceres Şirket Ağına katılan ilk şirket olarak, dünyanın en büyük sürdürülebilirlik zorluklarından, iklim değişikliği, su kıtlığı ve kirliliği ve adaletsiz işyerleri konuları da dahil olan, bazılarının üstesinden gelinmesine yardımcı olmayı uzun süredir destekliyoruz.

 

Çevre 25

Hava, iklim, su, toprak ve biyoçeşitlilik üzerindeki etkimiz ile genel çevre yönetimi uygulamalarımız burada yansıtılmaktadır. Kurucu değerlerimizin rehberliğinde, artık ürünlerimizi insanlar için güvenli ve Leaping Bunny onaylı yüksek performanslı, %100 vegan, güzellik ürünleri oluşturmak için Yeşil Kimya ilkelerini izleyerek formüle ediyoruz.

 

Aveda aynı zamanda kozmetik ambalajlarında %100 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanan ilk güzellik şirketidir. Artık cilt bakımı ve saç şekillendirme PET şişelerimizin ve kavanozlarımızın %85'inden fazlası %100 PCR içermektedir. Üretimimiz %100 yenilenebilir enerji kullanır; Aveda'nın tesis içi güneş enerjisi dizisi ve/veya yenilenebilir enerji kredileri ve karbon denkleştirmeleri yoluyla rüzgar enerjisi ile güçlendirilmiştir. Son olarak, Aveda atıklarının %85'inden fazlası birincil üretim tesisimizde yeniden kullanılıyor veya geri dönüştürülüyor.

 

Müşterilerimiz 4.4

Müşteriler paydaşı, geri bildirim kanallarımızı, veri gizliliği ve güvenliğini, ürün ve hizmetleri ve pazarlama etiğini değerlendirir. Sahip olduğumuz ISO 22716 sertifikası ile, kalite güvencesi için yerleşik ücüncü-taraf yönlemleri kullanıyoruz; topladığımız ve kullandığımız veriler konusunda şeffafız. Müşterilere mümkün olan en iyi deneyimi sunmak en önemli önceliklerimizden biridir.