Approved stock imagery.

TEMİZ SU HAREKETİMİZİ

KEŞFEDİN

 

DÜNYA SU GÜNÜ NEDEN Mİ ÖNEMLİ?

Su hayatın temelidir. Yeniler, dindirir ve büyütür. Ancak dünyadaki 785 milyon insan* için temiz su, ulaşamadıkları temel bir ihtiyaçtır. Aveda'da, sadece Dünya'yı değil, içinde yaşayanları da önemseme sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu nedenle, kuruluş misyonumuz hayvan dostu ve vegan ürünler yaratmanın ötesine geçiyor - topluma geri kazandırma yöntemlerimizde bir fark yaratmak için buradayız. Bu yıl Dünya Su Günü için mantramız Temiz Su Hareketi ve bu sayede olabildiğince çok insana temiz su ulaştırmak hedefliyoruz. Charity: water'ın bu amacı desteklemeye nasıl yardımcı olduğunu, suyun günlük yaşamlarımız üzerindeki etkisini ve ihtiyacı olanlar için bir fark yaratmak adına neler yapabileceğinizi paylaşacağız.

 

 

Charity: water ile en iyisini yapmak

 

Charity: water 2018'den beri güvenilir ortağımız oldu ve ihtiyacı olanlara temiz, güvenli içme suyu ulaştırmamıza yardımcı oldu. Bu sebeple, küresel topluluğumuzu (siz de dahil!) destek vermeye teşvik ederek nesiller boyu yaşamları dönüştürmek için bir hareket yaratıyoruz.

 

Topluluklara temiz ve güvenli su sağlamaya yardımcı olmak her zaman misyonumuz dahilinde olmuştur. Aveda, 1999'dan beri temiz suyu korumak ve sağlamak için 60 milyon dolardan fazla para harcadı. Charity: water, gelişmekte olan ülkelerde temiz su ulaştırmak için sürdürülebilir çözümler bulmak adına yerel uzmanlar ve topluluk üyeleriyle birlikte çalışarak bu amacı desteklemeye devam etmemize yardımcı oluyor. Aveda severlerin, çalışanlarının, Aveda Uzmanlarının ve daha fazlasının topladığı fonlar bu projelerin mümkün olmasına katkıda bulunuyor.

 

 

Suyun etkisi

 

Approved charity: water imagery.

Hayatlarımız su etrafında dönüyor, ancak bunu neredeyse hiç düşünmüyoruz. İronik bir şekilde, suya erişemeyen insanlar ise başka bir şey düşünemiyor. Suyu geri kazanmak ve her damlasını paylaşmak için günde kilometrelerce yürüyorlar. Su ayrıcalığımız, bir musluğu açtığımızda, duş aldığımızda veya sifonu çektiğimizde neden onun serbestçe akmasını beklediğimizi açıklıyor. Temiz su bulunmayan topluluklardaki insanlar için günlük eylemlerin nasıl zor hale geldiğini keşfetmek için okumaya devam edin.

 

DAMLA DAMLA HAYAT

 

Su onların yaşam tarzı seçimlerini de kontrol eder. Küçük çocuklar, özellikle kızlar, günlük yürüyüşte annelerine sıklıkla yardım ettikleri için okula zamanları kalmaz. Bu fedakarlık, her 4 kızdan 1'inin ilkokulu bitirmediği anlamına geliyor.*** Kadınlar günlerini sadece hayatta kalmak için suya ulaşmaya çalışarak yürüyerek geçiriyor. Çalışmak için zamanları yok ve ekonomik fırsatların olmadığı bir hayatı seçmek zorunda kalıyorlar.

 

Su onların yaşam tarzı seçimlerini de kontrol eder. Küçük çocuklar, özellikle kızlar, günlük yürüyüşte annelerine sıklıkla yardım ettikleri için okula zamanları kalmaz. Bu fedakarlık, her 4 kızdan 1'inin ilkokulu bitirmediği anlamına geliyor.*** Kadınlar günlerini sadece hayatta kalmak için suya ulaşmaya çalışarak yürüyerek geçiriyor. Çalışmak için zamanları yok ve ekonomik fırsatların olmadığı bir hayatı seçmek zorunda kalıyorlar.

 

Suyun gücü hayat değiştiriyor. Temiz su ve sanitasyona erişim her hafta yaklaşık 16.000 hayat kurtarabilir, ayrıca topluluklar sağlıklı hijyen uygulamalarını da öğrenebilirler. Ayrıca, küçük çocukların okul için daha fazla zaman yaratabilmesi demektir. Okulda temiz su ve uygun tuvaletler olması, genç kızların her ayın bir haftasını evde geçirmek zorunda olmadıkları anlamına da geliyor. Ve son olarak, bir topluluk güvenli suya eriştiğinde, kadınlar hayatlarına geri döner, çalışabilir, iş kurabilir ve kendi geleceklerinin sorumluluğunu üstlenebilirler.

 

Approved charity: water imagery.

Hayatları temiz su ile
dönüştürebilirsiniz, her
seferinde bir damla ile.

 

 

Geleceği şekillendirmemizde bize yardımcı olun

 

Yaşamak istediğiniz dünyayı yaratmaya hazır mısınız? İhtiyaç sahiplerine temiz su ulaştırarak, yaşamları dönüştürmeye ve Dünyayı daha iyi hale getirmeye yardımcı olabilirsiniz. Temiz Su Hareketi girişimimize katılarak gücünüzü hissedin.

 

Yardımcı olabileceğiniz yollar şunlardır:

 

1) Charity: water'a doğrudan bağış yapın: ihtiyacı olan topluluklar için temiz su projelerinin finanse edilmesine yardımcı olacaktır. "Buraya" tıklayarak aveda.com'dan ayrılacak ve bağış yapmak için charity: water’ın sitesine yönlendirileceksiniz.

 

2) MoveSpring ile Aveda Dünya Ayı RunWalk için Nisan ayında bize katılın. Topluluğumuzun, çalışanlarımızın, Aveda uzmanlarının ve Aveda salonlarımızın günlük veya haftalık 3.7 km koşması veya yürümesi için meydan okuyoruz. İster evde dolaşın, ister bir arkadaşınızla koşun ya da bir kafeye yürüyün, her adım önemlidir! Nisan ayında nasıl kaydolacağınızla ilgili ayrıntılar için Instagram'da bizi takip etmeye devam edin.

 

3) Bugün başlayacak olan Instagram'daki IGTV Su Günlüklerimizi takip edin! Sürdürülebilirlik Marka Sözcümüz Arizona Muse, evrensel temiz su erişimi ihtiyacının altını çizmek için Su Günlüğünü paylaşıyor olacak.

 

4) 22 Nisan 2021 Dünya Günü'nde bizimle alışveriş yapın. Günün satışlarının %100'ünü charity: water'a bağışlayacağız, böylece gün boyu alışverişlerinizden elde edilen gelir ile bağış yapabilirsiniz.

 

Fark yaratmanın daha fazla yolu için bizi takip etmeye devam edin.

 

 

 

Birlikte, temiz suya erişim yoluyla
toplulukların sağlık ve eğitim seviyesinin,
gelirlerinin gelişmesine yardımcı olabiliriz.

 

 

 

 

*Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu ve Dünya Sağlık Örgütü, 2019 Ortak İzleme raporu.

**Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu ve Dünya Sağlık Örgütü, Su Hakkı, Bilgi Notu No. 35.

***UNICEF, Okullarda İlerleme WASH İzleme, 2015.

WHO, İçme suyu.

Aveda 22 Nisan 2021'de (Dünya Günü) ABD, Kanada, Almanya, Birleşik Krallık, Japonya, Belçika, Hollanda, İtalya, Lüksemburg ve Güney Kore'de, aveda.com'da ve ABD'deki bağımsız mağazalarda satılan tüm ürünlerin satın alma fiyatının (geçerli vergiler düşüldükten sonra) %100'ünü, gelişmekte olan ülkelerdeki insanların temiz, güvenilir suya erişmesini sağlamaya yardımcı olmak için charity: water'a 600.000$'a kadar bağışlayacaktır. Toplam bağış USD olarak ödenecektir. Charity:water, dünya çapında faaliyet gösteren ABD 501 (c) (g) vergiden muaf bir hayır kurumudur.