Veganuary imagery with sticker that reads: [100% Vegan V Now and Forever]

AVEDA ARTIK %100 VEGAN

 

%100 vegan olma hedefimize ulaştık.

Yaşadığımız dünyaya değer verme misyonumuzdan ilham aldık ve tüm saç bakımı, saç boyası, cilt ve vücut bakımı, makyaj ve aroma ürünlerimiz artık %100 vegan formüllerle üretiliyor.

 

 

İçinde yaşadığımız dünyaya değer veriyoruz

 

1978 yılında kuruluşumuzdan bu yana, çevre liderliği ve sorumluluğu için güzellik dünyasında global bir örnek olmaya çalışıyoruz.Vegan formüllere geçişimiz, içinde yaşadığımız dünyaya değer verme misyonumuzda bizim için bir dönüm noktasıdır.

 

İklim değişikliği konusunda iş liderlerini harekete geçirmek için 1989 yılında Ceres ilkelerini imzalamaktan ve bu ilkeleri harekete geçirmekten dolayı gurur duyuyoruz. Üretim tesisimizde %100 rüzgar enerjisi ile üretim yapan ilk güzellik şirketiyiz.* Ayrıca, %100 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş PET kullanan ilk güzellik şirketiyiz ve saç ve cilt bakım şişeleri ve kavanozlarımızın %85'i bu standart ile üretilmektedir.

 

Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı Blaine, Minnesota'daki genel merkezimizde hayata geçiriyoruz. Genel merkezimizin olduğu arazide bal arısı kolonileri, çalışanlar tarafından yönetilen bir sebze bahçesi bulunuyor ve ana binamızda rüzgar ve güneş enerjisi kullanılıyor.*

 

 

%100 vegan formüller

 

Ürünlerimizin, misyonumuzun tüm değerlerini temsil etmesini amaçlıyoruz. Bu yüzden yüksek performanslı, %100 vegan ürünleri formüle etmek bizim için büyük önem taşıyor. Vegan ürünler, balmumu, bal, keratin ve gliserin gibi herhangi bir hayvan veya hayvan kaynaklı içeriğe sahip olmayan ürünlerdir. Sınırlı sayıda ürünümüzde sadece bal ve balmumu kaynaklı bileşenler kullanmamıza rağmen, bu içerikleri formüllerden çıkarmak kolay bir iş değildi.

 

Veganuary imagery of bees and beeswax.

Aveda'nın araştırma ve geliştirme Başkan Yardımcısı Christine Hall: "Balmumunun formüllereden çıkarılması, en büyük zorluklardan biriydi, çünkü balmumu içeriği doku, yapı, renk performansı ve pürüzsüzlük yaratmaya yardımcı oluyordu."

 

Balmumu olmadan formül oluşturmak yaratıcılık ve yenilik gerektiriyordu. Sonsuz detaylı çalışmadan sonra, ikonik ürünlerimiz %100 vegan olarak yeniden tasarlandı ve sınıfının en iyi performansını sağladı. Botanical Repair, Nutriplenish and Invati Advanced bitkisel içerikler, vegan formüller ile alanında lider sonuçlar çıkarttı.

 

 

Dikkatimizi geleceğe çevirdik

 

%100 vegan olduğumuzu duyurmak için Ocak ayından başlayarak 2021 yılı boyunca bir çok aktivite planladık. Vegan seçimleri teşvik etmek için küresel bir girişim olan Veganuary Challenge**ile işbirliği yaptık. Veganuary ile birlikte, sürdürülebilirliğin tüm yönlerini araştıran bir dizi konuşma ve içerik özelliği olan "The Change( Değişim)" serisine ev sahipliği yapacağız:

 

• Aveda'dan Barbara De Laere ve Estee Lauder Company'den Nancy Mahon, vegan güzelliğinin neden geleceğin güzellik seçimi olduğu hakkında,

 

• Veganuary CEO'su RIA Rehberg, vegan seçimin olumlu etkileri üzerine,

 

• Model, iklim aktivisti ve Aveda Global Sürdürülebilirlik Sözcüsü Arizona Muse, beslenme düzeni ve %100 vegan Aveda ürünleri hakkında,

 

• Sakara Life'ın kurucu ortağı Whitney Tingle, en sevdiği bitki tarifleri hakkında sizleri bilgilendirecek.

 

Tüm bu aktivitelerin ortak noktası nedir? Seçmenin gücü. Hayatınızın her alanında, daha parlak bir yarın için bugünden bir seçim yapma fırsatınız var. Bu seçim, % 100 vegan formüllerimizi günlük kişisel bakım rutininize dahil etmek kadar basit veya % 100 vegan olmak kadar geniş kapsamlı olabilir.

 

 

 

 

Vegan seçimlerle nasıl fark yaratabileceğimiz konusunda siz de bize katılın. Dünyanın geleceği sizin ellerinizde. Hayatınızın her alanında, vegan seçimler yaparak siz de pozitif değişime katkıda bulunabilirsiniz.

 

 

 

 

*Aveda üretim merkezinde güneş enerjisi ve/veya rüzgar enerjisi ile yenilenebilir enerji kredileri ve karbon ofsetleri ile desteklenmektedir.

**Vaganuary ile ilgili daha fazla bilgi almak için veganuary.com.