Aveda nutriplenish hair care model.

YAZ AYLARINDA SAÇLARI NEMLENDİRMEK
İÇİN EN İYİ ÖNERİLER

 

BESİN DEĞERİ YÜKSEK İÇERİKLER İLE NUTRİPLENİSH KOLEKSİYONUMUZ İLE BAŞLAYIN

Yaz zamanı yaşam kolaylaşır, fakat maalesef bu saçlarımız için geçerli değil. Güçlü UV ışınları, aşırı sıcak havada ve klorlu bir havuzda veya tuzlu bir okyanusta çok fazla zaman geçirilmesi, saçların kuru, kıvırcık ve cansız görünmesine ve hissetmesine sebep olurken, nemini kaybetmesine de sebep olabilir. Bu nedenle, saçlarınız için koruyucu, besleyici ve nemlendirme odaklı bir yaz saç bakımı rutinini benimsemeniz çok önemlidir. Bunun için ihtiyacınız olan şey ise Aveda’nın hiper-nemlendirici, süper besinler içeren nutriplenish koleksiyonu.

 

 

Saçlarım neden çok kuru?

 

Kuru saçın nasıl göründüğüyle ve nasıl hissettiğiyle başlayalım, çünkü farkında olmadan nemsiz kalmış saç telleri ile baş etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Kuru saçlar genellikle parlaklık ve yumuşaklıktan yoksundur, kolayca karışır ve dokunulduğunda sertleşebilir. Sizin de saçlarınız böyle mi?

 

Saçınız kuruysa, bunun nedeni lipitlerin tükenmesidir ve bu da saçınızın her bir telini koruyan ve kaplayan kritik bir parçasıdır. Lipitler saçı canlı, parlak, yönetilebilir ve güçlü tutar. Normal aşınma ve yıpranmanın bir sonucu olarak, genellikle üç yaygın nedenden dolayı lipid kaybedersiniz:

 

ELEMENTLER

 

Doğa hayat veren bir güç olsa da, saçınız için üzücü sonuçlar da oluşturabilir. UV ışınlarına maruz kalma, aşırı sıcaklık, yüksek nem ve rüzgar saçın ihtiyaç duyduğu doğal nemini yitirmesine sebep olabilir. Yaz mevsiminde, sert klora maruz kalma ve tuzlu suyun saçı kurutması gibi ek dehidratasyon faktörleriyle birlikte, tüm bu sebepler genellikle artış gösterir.

 

FAZLA YIKAMAK

 

Saçı çok sık yıkamak, saçı koruyucu doğal yağlarından mahrum bırakabilir, özellikle de kuruluğa daha yatkın olan kıvırcık ve dokulu saçlar için geçerlidir. Daha sıcak aylarda, teri, tuzu ve kumu saçlarımızdan arındırdığımız için çok sık yıkamak kolaylıkla meydana gelebilir.

 

ISI İLE ŞEKİLLENDİRME

 

Fön makinesi, düzleştirici veya maşa (veya üçü birden) kullanarak saçı ısıyla şekillendirme, saçları kuru ve cansız göstererek sizi rahatsız edecek etkilere neden olabilir. Güneşten kırılan saç tellerini yatıştırmak için sık sık ısıyla şekillendirme eğiliminde bulunuyoruz, bu da aşırı kuru saçları daha da kötü bir duruma sokabilir.

 

 

Etkili bir kuru saç bakımı nedir?

 

Kuru saçları iyileştirmek aslında iki aşamalı bir süreçtir: Saç tellerinin canlı, parlak ve güçlü görünmesini sağlamak için hem saç telini nemlendirmeyi hem de ardından nemi saça hapsetmeyi içerir.

 

1. ADIM: SAÇI İÇERİDEN NEMLENDİRMEK

 

Saça içeriden nüfuz etmek ve beslemek, kaybedilen doğal lipitlerin yerini almak ve nem seviyelerini artırmak için önemli bir adımdır. Havadaki proteinler, nemlendiriciler ve doğal nem, saçın nemini artırabilir.

 

2. ADIM: NEMİ SAÇA HAPSETMEK

 

Saç kütikülüne (saçın en dış tabakası) nemi hapsetmek, saçın nemini korumak için kritiktir. Bitkisel yağlar gibi içerikler, saç kütikülü ile herhangi bir dış etken arasında fiziksel, koruyucu bir bariyer oluşturarak nemin saçta tutulmasına yardımcı olabilir.

 

 

Nutriplenish'in saçı nemlendirici gücü

 

Havalar ısındıkça, tüm yaz boyunca nemlendirilmiş, gözle görülür şekilde canlı saçlar için ultra nemlendirici, %100 vegan nutriplenish koleksiyonumuza güvenebilirsiniz. İster sıkı, dokulu buklelere sahip olun, ister dümdüz saçlara sahip olun, yüksek performanslı saç bakım koleksiyonumuz UV ışınlarından sizin için mükemmel nemlendirme, hidrasyon ve kurutma etkilerine karşı koruma sağlar.

 

nutriplenish ingredient image featuring pomegranate, coconut and mango.

Nutriplenish sistemimiz, organik nar yağı ve hindistan cevizi yağı gibi süper besinler ve ayrıca iki şekilde nemlendirmek için lipit bakımından zengin mango yağı ile güçlendirilmiştir. Amaç kaybolan lipitleri saça geri kazandırmak için kuru saça nüfuz etmek ve yazın en uzun gününe kadar süren besleyici yoğun nemi saça hapsetmektir.

 

Nutriplenish ayrıca yılın herhangi bir zamanında güneşi içinize çekmenizi sağlar. UV ışınları saçtaki en önemli lipidleri tüketebildiğinden, güneşin kurutucu etkilerine karşı korumak için UV korumasını kullanmak saçı parlak ve nemli tutmak için çok önemlidir. Nutriplenish koleksiyonundaki iki ürün: nemlendirici durulanmayan saç kremi ve YENİ günlük nemlendirici bakım, saçları UV ışınlarını emerek güneşin kurutucu etkilerinden korumak için doğal olarak türetilmiş bir UV filtresi olarak süper besin olan kum zencefilini kullanır. Hem durulama gerektirmeyen hem de saçı canlı gösteren formüller, saçınızı yaz boyunca ışıltılı gösterecektir.

 

 

Nutriplenish bakım rutininizi keşfedin

 

Nutriplenish koleksiyonumuzla bu yaz güneş ışığını dilediğiniz gibi kucaklayın. %100 vegan içeriklerle formüle edilmiş ve süper besinler ile zenginleştirilmiş saç bakım sistemimiz, kuru saçlara ihtiyacı olan nemlendirmeyi sağlamak için doku yelpazesinde (1A'dan 4C'ye) özelleştirilebilen bir nemlendirme sunar. Saçınız için en uygun ürünleri seçmek için:

 

Nutriplenish hafif nemlendirme, saçı pürüzsüzleştirmek ve nemlendirmek için hızlı emilen yağlar içeren hafif formüllere sahiptir. İnce ve orta telli saçlar için mükemmel olan hafif nemlendirme, yumuşak, kontrol edilebilir saçlar arıyorsanız ve saçınızı her gün yıkamak istiyorsanız idealdir.

 

Nutriplenish yoğun nemlendirme, yoğun nem takviyesi için %50 daha fazla bitkisel yağ** içeren formüle sahiptir. Orta ve kalın telli saçlar için mükemmel olan yoğun nemlendirme, zengin doku arayanlar ve saçları nemli tutmak için yıkamalar arasında zaman yaratmak isteyenler için idealdir.

 

 

ÜRÜNLERİ SATIN ALIN

 

 

 

*Saç tellerine zarar gelmesini önlemek için UV ışınlarını emer.

**Nutriplenish hafif nemlendirmeye kıyasla.