AVEDA'YI NASIL TELAFUZ EDİYORSUNUZ?

Aveda'nın doğru telaffuzu "a-váy-duh" dır.

HAYVANLAR ÜZERİNDE TEST YAPIYOR MUSUNUZ?

Hayvanlar üzerinde test yapmıyoruz ve başkalarından asla bizim adımıza yapmasını istemiyoruz. Ürünlerimiz "insan tarafından test edilmiştir". Hayvan dostu bir marka olmak, içinde yaşadığımız dünyaya ve birlikte yaşadıklarımıza değer verme misyonumuzun önemli bir parçasıdır ve 1978 yılında kuruluşumuzdan beri bu misyonu sürdürüyoruz.
Daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

MİSYONUNUZ NEDİR?

Aveda'daki misyonumuz, yaşadığımız dünyaya, yaptığımız ürünlerden topluma geri kazandırma yollarını aramaktır. Aveda olarak sadece güzellik dünyasında değil, tüm dünyada çevresel liderlik ve sorumluluk için bir örnek oluşturmak için çalışıyoruz.

BİR AVEDA MAĞAZASI VEYA SALONUNU NASIL BULABİLİRİM?

Buraya tıklayarak, bölgenizdeki Konsept Salonları ve mağazamızı bulabilirsiniz.

AVEDA MARKASI HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM?

Aveda Corp., halka açık bir şirket olan Estée Lauder Companies LTD'nin yüzde yüz iştirakidir. Finansal bilgiler ve yıllık raporlar için, lütfen www.elcompanies.com adresinde çevrimiçi olarak Estée Lauder'i ziyaret edin.

AVEDA ÜRÜNLERİ İÇERİK LİSTESİNİ NEREDEN ALABİLİRİM?

Ürünlerimizden herhangi biri için içerik listeleri sağlamaktan memnuniyet duyarız. Lütfen ilgilendiğiniz ürünlerin isimleri ile bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

E-BÜLTENLERE ULAŞAMIYORUM. İSTENMEYEN VEYA GEREKSİZ POSTA KUTUSUNA DÜŞÜYOR OLABİLİR Mİ? BU FİLTRELER BÜLTENİN ULAŞMASINI ENGELLER Mİ?

Evet, Spam filtreleri, istenen e-postaları ve istenmeyen e-postaları kısıtlayabilir. İnternet Servis Sağlayıcınız (ISS) veya e-posta istemcisi e-postayı filtreler veya engellerse, almak istediğiniz e-postayı etkileyebilir. Bunun olduğunu düşünüyorsanız, e-postayı filtreleyen veya engelleyen ayarların nasıl düzenleneceğini veya kaldırılacağını görmek için lütfen e-posta programınızın yardım bölümüne bakın veya doğrudan ISS'nize başvurun.

Bazı yararlı ipuçları:

Sağlayıcınız AOL ise:

 • E-posta mesajını açın.
 • "Adrese Ekle" simgesini tıklayın.
 • E-postadaki ad ve e-posta adresi, Kişi Ekle açılır penceresinde önceden doldurulur.
 • Bu alanlardaki bilgilerin doğru olduğunu onaylayın.
 • "Kaydet" i tıklayın.

Yahoo Mail kullanıyorsanız:

 • E-posta mesajını açın.
 • En sağdaki "Adres Defterine Ekle" bağlantısını tıklayın.

Hotmail kullanıyorsanız:

 • E-posta mesajını açın.
 • Mesaj başlığının üstündeki "Adresleri Kaydet" i tıklayın.

Sağlayıcınız MSN ise:

 • E-posta mesajını açın.
 • Sağdaki "Adresleri Kaydet" i tıklayın.
 • Kaydetmek istediğiniz adresin yanındaki onay kutusunu seçin. Ayrıca iletişim bilgilerinde değişiklikler yapabilirsiniz.
 • "Kaydet" i tıklayın.

ÜRÜN HAKKINDA NASIL GÖRÜŞ BİLDİRİMİ YAPABİLİRİM?

Geri bildiriminizi duymaktan heyecan duyuyoruz. Yorum yazmak için ürün sayfasını ziyaret edin ve "Yorum Yaz" a tıklayın. Giriş yapmanız istenecek veya yeni bir müşteriyseniz Aveda.com.tr’ye kaydolmanız gerekecektir. İnceleme gönderim formunuzu doldurduktan sonra bize ulaştırabilirsiniz.

AVEDA ÜRÜNLERİ PARABENLERİ İÇERİR Mİ?

Aveda olarak sağlık ve güvenliğin ilk önceliklerimiz arasındadır. Aveda'nın şirketin kurulduğu misyon ve ilkeler, bizi her zaman saf çiçek ve bitki özlerini petrokimyaya göre tercih etmeye yöneltti. Şirket formülleri içerisinde bitki kaynaklı içeriğin genişletilmiş kullanımını sürekli olarak hedeflediğinden ve takip ettiğinden, Aveda parabenlere bitki temelli alternatifleri aktif olarak araştırmakta ve parabenlerin formüllerinden çıkarılmasında aktif olarak rol almaktadır. Parabenlerle formüle edilmiş ürünler artık üretmiyoruz.

AVEDA ÜRÜNLERİ SÜLFAT İÇERİR Mİ?

Şampuanımızda SLS veya SLES kullanmıyoruz. Bununla birlikte, amonyum laurik, sülfat, coco-babassu sülfat ve babassu ve hindistancevizi türevlerinden elde edilen diğer birçok yüzey aktif madde kullanıyoruz. Bunların hepsi temizlik için kullanılan köpüklendirici maddelerdir ve bu nedenle benzer fonksiyonlara ve isimlere sahiptirler. Fark, bu köpürme bileşenlerini yapmak için kullanılan başlangıç materyalleridir. Aveda, diğer şirketlerin petrol ya da hayvansal yan ürünleri kullanacağı köpürme bileşenleri için her zaman bitki (hindistan cevizi veya babassu) kullanır. Köpük içerik maddesi bir ürünün etiketinde göründüğünde, köpük içerik maddesi adı aynı olmasına rağmen hangi başlangıç malzemelerinin kullanıldığını bilmenin bir yolu yoktur.

Özel Babassu Betaine teknolojisini kullanan Aveda, 1996'dan beri sülfatsız şampuanlar sunmakta ve şu anda sülfatsız olarak formüle edilmiş 7 şampuan sunmaktadır: Invati Advanced™ Exfoliating Shampoo, Invati Men™ Nourishing Exfoliating Shampoo, Scalp Benefits™ Balancing Shampoo, Damage Remedy™ Restructuring Shampoo, Dry Remedy™ Moisturizing Shampoo, Be Curly™ Co-Wash and Men’s Pure-formance™ Shampoo. Aveda also currently offers 4 sulfate-free skin cleansing products: Outer Peace™ Foaming Cleanser, Pure Comfort™ Eye Makeup Remover, Botanical Kinetics™ Purifying Creme Cleanser, and Botanical Kinetics™ Purifying Gel Cleanser.