aveda global artistimizle tanışın
ANTOINETTE BEENDERS

Aveda Yaratıcılık Kıdemli Başkan Yardımcısı, Global Yaratıcılık Direktörü

Aveda'nın Yaratıcılık Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Yaratıcılık Direktörü olarak Antoinette, hem Aveda'nın profesyonel ve tüketici reklam kampanyalarından hem de Aveda Eğitim koleksiyonlarından sorumlu. Dikkat çekici görseller ve benzersiz bir stil için tutkulu bir vizyona sahip olan Antoinette ayrıca Aveda markasının imaj gelişimini ve artistik yönetimini de üstleniyor.

Ödül sahibi ve dünyaca ünlü bir saç stilisti ve 2004 Britanya Yılın Kuaförü olarak engin deneyimini ortaya koyan Beenders, yüksek moda hassasiyeti ile çevre bilincini bütünleştiren dinamik konseptler ve göz alıcı imajlar oluşturmak için dünyanın üst düzey fotoğrafçıları, modelleri ve yaratıcı yetenekleriyle yakından çalışıyor.

2004 Britanya Yılın Kuaförü ve bu alanda dokuz defa aday olmuş biri olarak Antoinette, dünyanın her tarafındaki insanlara ilham kaynağı oluyor. Kuaförlük sektöründe ve Aveda'nın global salon profesyonelleri arasında güvenilir, teknik ve yaratıcı bir lider. Övgüyü hak eden özellikleri arasında 1996 ve 1997 Londra Yılın Kuaförü ödülünü ve 1998 IBS "Dünyada En Dikkate Değer Kadın Saç Tasarımcısı" Ödülünü kazanmış olması da var. 2009 ve 2010 yıllarında Antoinette, AIPP En İyi Fotoğrafik Koleksiyon ödülünde Finalist olmaya hak kazandı. Ayrıca 2009 BK Kuaförlük Kurulu için Usta Zanaatkâr ödülünü ve 2010 Britanya Ustaları ödülünü kazandı. 2008 yılında Antoinette, Britanya Kuaförlük Ödülleri'nde dördüncü defa Onur Kardeşliği ödülüne layık görüldü.

Aveda'da Global Yaratıcılık Direktörü olmadan önce Antoinette, Aveda markasının görsel yönetimini üstlendi. Aveda ile ilk olarak 1997 yılında Global Misafir Artist ve Harvey Nichols'ün Londra'daki Aveda Konsept Salonu olan The Urban Retreat'te Yaratıcılık Direktörü olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında Beenders'in görevi; Avustralya, Danimarka, Almanya, Hong Kong, İrlanda, Hollanda, Norveç, İsveç, Tayvan, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'nde global şirket temsilcisi olarak çalıştığı, Aveda Uluslararası Yaratıcılık Direktörü oldu.

Antoinette, çeşitli şöhretli müşterilerle çalıştı, “The BBC Style Challenge” ve “The Clothes Show” gibi TV programlarında görev yaptı ve Mamma Mia prodüktörü Anthony Van Laast tarafından tasarlanan uluslararası dans şovu "Burn the Floor" için saç biçimlendirdi. Editöryel anlamda dergi işinde Vogue ve Glamour'da ve diğer birçok dergide tanıtım yazıları yazdı ve London Evening Standard tarafından Londra'nın zirvedeki 13 saç gurusundan biri olarak görüldü. Beenders; Prada, Miu Miu, Dolce and Gabbana, Hussein Chalayan, Clements Ribeiro vs. için moda şovlarında görev yaptı.

Antoinette Beenders bugünlerde Londra'daki salon müşterileriyle ilgileniyor ve Minnesota ile Londra arasında mekik dokuyarak çalışmalarını sürdürüyor.
aveda global artistimizle tanışın
ALLEN RUIZ

Kuzey Amerika Şekillendirme Direktörü


Allen Ruiz, Austin Teksas'taki Jackson Ruiz SalonSpa'nın sahibi ve son 18 yıldır Aveda ile çalışıyor. Global Misafir Artist olarak New York Moda Haftasında Editöryel Stilist ve bir Aveda Purefessional'ı olarak görev alan Allen, güzellik sektörünün her alanında becerisini ve yeteneğini keskinleştiren tutkulu bir artist. Aveda global kampanyalarına, eğitim koleksiyonlarına ve üreticiye danışma panellerine katılım gösteren Allen Ruiz, sektör içerisinde kusursuz bir ses. Allen, aralarında 2007 Kuzey Amerika Yılın Kuaförü ve Latina Dergisi Amerika'daki Top On Latin Saç Stilisti ödüllerinin de bulunduğu birçok ödüle layık görüldü.
2008 ve 2009 Kuzey Amerika Yılın Makyaj Artisti ve Aveda Global Makyaj Eğitmeni olan Janell Geason, teknik uzmanlığı ve öğrencileriyle iletişim kurma ve onlara ilham verme özellikleriyle biliniyor. Etkileyici bir şöhretli müşteri listesine sahip ve çalışmaları, Elle ve Lucky dergileri gibi basılı yayınlarda görülebiliyor.

Horst Kozmetoloji Okulundan mezun olduktan sonra Janell, Minneapolis'te kuaför olarak kariyerine başladı. Yaratıcılığını daha fazla keşfetme arzusu onu sanatsal formda makyajla uğraşmaya yönlendirdi. Janell, Avrupa'ya taşındı ve moda, video ve baskı sektörlerinde uluslararası ölçekte çalıştı.

Birleşik Devletler'e dönmesinin üzerine Janell'in diğer deneyimlerinin yanı sıra eğitim becerisi ve arzusu ona Aveda ile çalışma fırsatı sağladı. Aveda Global Makyaj Eğitmeni olarak, profesyonel makyaj sınıflarında ders vermek ve staj sunumları yapmak üzere dünyayı dolaştı. Aveda Makyaj için öncü eğitim ve mevsimlik makyaj modellerinin, tonlarının, ürünlerinin ve imajlarının yaratılmasına katkı sağlamak da görevlerinin arasında. Janell ayrıca Makeup Purefessionals'ın özendirilmesi için Acemi Eğitim Programının kolaylaştırılmasından da sorumlu.

Bunlara ek olarak Janess, birçok tasarımcı ile birlikte New York Moda Haftasında öncü makyaj artisti olarak da görev aldı.

Bir artist olarak Janell, Aveda Makyaj'ı bir iş olarak görüyor. Eğitime yaklaşımı ise katılımcılara, Aveda Makyaj için yeterlilik sahibi olma ve makyaj ve cilt bakımı alanlarında satış ve hizmete hazır salona dönüşme konularında ilham veren bir öğrenme ortamı yaratmak.
JANELL GEASON
Aveda Global Makyaj Eğitmeni
aveda global artistimizle tanışın
aveda global artistimizle tanışın
RICARDO DINIS
Kesim alanında Global Artistik Direktörü
Ricardo Dinis, 2007 yılında Aveda İspanya Yaratıcılık Direktörü göreviyle Madrid Lifestyle Salon & Spa'ya katıldı. Aveda'nın Madrid Yaratıcılık Direktörü olmadan önce Ricardo, Toronto, Vancouver, Calgary ve Edmonton'daki Aveda Akademileri dâhil olmak üzere tüm Kanada için Yaratıcılık Direktörüydü.

Ricardo dünya genelinde yüksek profilli saç şovlarına katıldı (Vidal ile sahnede çalışmak ve 2007 yılında Tim Hartley'in “Protégé”inde yer almak gibi). Ricardo, saçlarla ilgili tavsiye ve ipuçları veren dergilere ve televizyon programlarına katkıda bulunuyor ve Antoinette Beenders ile birlikte, Aveda İlkbahar/Yaz 2009 Yaratıcı Koleksiyonunu oluşturdular.

Ricardo geçtiğimiz günlerde saç kesimi alanında Kuzey Amerika Yaratıcılık Direktörü olarak Aveda Yüksek Akademi New York'a katıldı.
Profesyonel Kolorist Ian Michael Black, 1999 yılında Londra'da Aveda Akademisine katıldı ve modern renk teknikleri yönünden dünya çapında tanınıyor. Saç renkleri konusunda tutkulu biri ve tekniklere özel ilgi gösteriyor.

Ian'ın gösterileri, renk uygulamasının kesim biçimi ve algısını, dolayısıyla da görünüşü tamamen değiştirebildiğini ortaya koyuyor. Ian, renk sınırlarını zorlama ve olaylara farklı perspektiflerden bakma konularında öğrencilerini yönlendiren, ilham verici bir eğitmen.

Ian Teknik Boya Artistik Direktörü olarak Kuzey Amerika Takımı’na dahil oldu ve New York’da bulunan Aveda Advanced Akademi’de çalışmalarını sürdürüyor.
Kuzey Amerika Teknik Direktörü
IAN MICHAEL BLACK
aveda global artistimizle tanışın